Sağlıklı, Serinlemek İçin Havuz Bakımına Dikkat

Yazın sıcak havalarda en çok ihtiyaç duyulan küçük büyük herkesin havuz olsa da girsek dediği dönemlerde, zamanında Havuz bakımı yapılmamış, mikrop barındıran alanlardan oluşan su topluluğu, hastalıkların oluşmasına hatta ciddi vücut enfeksiyonlarına sebep olabilmekte, vahim sonuçlar doğurabilmektedir.

Firmamız yaz koşullarında sağlıklı hizmet verebilmek için Havuz Bakımı konusunda titiz çalışmalarla, özel evlerdeki açık kapalı havuzlar ya da hotel havuzları gibi alanların çalışmalarını yapmaktadır. Havuz bakımı için, Olması gereken şartlara dikkat edilerek yapılan çalışmalarda, sezon boyunca kullanılacak havuzun uygunluğu sağlanarak, zamanında gerekli Havuz bakımı ve teknik alt yapı hazırlığı sağlanmaktadır. Firmamızın deneyimli personeli ve uygun ekipmanlarımız sayesinde, Havuz bakımı  boşaltılan havuzlarda havuz eksik imalatları yapılarak, çatlaklar veya su devir daimi gibi aksaklıklara dikkat edilmekte, sürekli temizlenmiş ve yenilenmiş kaynaklar sağlanmaktadır. Havuzlar birden fazla kişiye hizmet verebildiğinden, her vücudun kendine has deri tabakası ve bulaşıcı hastalık riski olabilmektedir.

Havuz bakımı esnasında ilaçlama ve klora dikkat edilerek, mikrop kırma özelliğinin sağlanması sağlıklı havuz kullanımı hedeflemektedir. Havuz bakımı esnasında suyun yosun tutmayacak sıvama işlemi ile önlem alınması sağlanacağından, güneşin dik ışıkları ile normal sıcaklık seviyesinin üstüne çıkan durumlardaki istenmeyen durumların önüne geçme sağlanır. Normal çeşme suyu veya deniz suyu ile doldurulabilen havuzlarda, Havuz bakımı suyun ph derecesine göre yapılmaktadır.